Aslan Sırtlan Belgeseli

Onlar vahşi doğanın  vahşi türleri.. İki tür de  birbirlerine düşman. Birbirlerini nerede görseler ölümcül kavgaların içerisinde buluyorlar kendilerini. Aslanlar , tehlikeli doğanın öncü  türlerinden başında gelmektedir. Sırtlan ve aslanlar arasındaki anlaşmazlıklar ikisininde kararlı ve paylaşma iş güdülerinin olmamasından kaynaklanıyor.

Sırtlanlar , etçil memeli hayvanlardır. Sırtlanlar birbirleriyle oldukça  bağlı bir familyadır.. Avları yakalamaktaki dayanışmaları veya grupta herhangi bir  üyeye zarar gelebilecek her türlü zarara karşı birlikte direnirler. Aslanlar çoğu kez karşılaştıkları sırtlanları boğup bırakır . Yetişkin bir sırtlan aslanın karşısında mücadele edebilir ama sonuna kadar direnemez.  Ya  aslanın yanından ayrılır yada mücadelesi ölümle sonuçlanır.

Sırtlanlar  , yetişkin aslanlara birşey yapamadıkları için  aslanların yavrularını gördükleri yerde onları öldürebilirler. Onlarda  aslan yavrularını yemez sadece  boğup bırakır.

Bu iki türün arasında geçen olayları , karşılaşmaları , mücadeleleri “Aslan ve Sırtlan Belgeselini sitemizden izleyebilirsiniz. Sürekli güncellenen belgesel sitemizde ağırlığımız hayvanlar alemine dair.

 Aslan Sırtlan Belgeseli İzle